Süt, Glikoz, Organik Asit için MVR Mekanik Buhar Sıkıştırma

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: CNASEC
Türü: MVR Mekanik Buhar Sıkıştırması Adı: Konsantrasyon Ekipmanları
buharlaşma ve konsantrasyon: Süt, glikoz, organik asit için Özelliği: enerji tasarrufu
Vurgulamak:

concentrator equipment

,

falling film evaporator

Süt, Glikoz, Organik Asit için MVR Mekanik Buhar Sıkıştırma

Mekanik Buhar Sıkıştırması

MVR, Mekanik Buhar Yeniden Sıkıştırmanın kısaltmasıdır. Sıvı malzemeden buharlaştırılan ikinci buharı (düşük sıcaklık ve düşük basınç) tekrar sıkıştırmak, sıvı malzemeyi tekrar buharlaştırmak için tekrar ısıtma kaynağı olarak kullanmak üzere, sıcaklığını ve basıncını yükseltmek için kompresörden faydalanır. Normal çok etkili buharlaştırıcının buharlaştırılması sırasında, bir etkinin ikinci buharı, kendi etkisinin ısıtma kaynağı olarak kullanılamaz, yalnızca diğer etki için kullanılabilir. Kendi etkisi için kullanmak istiyorsa, sıcaklığını (basıncını) arttırmak için ekstra enerji sağlamalıdır ve buhar püskürtme pompası sadece ikinci buharı sıkıştırırken, MVR Buharlaştırıcı buharlaştırıcı içindeki tüm ikinci buharı sıkıştırabilir.

MVR'nin buharlaşma işlemi, kompresör tarafından sıkıştırılan düşük sıcaklıkta buhardır, sıcaklık ve basınç artışı, entalpi artışı, ardından buharın gizli ısısından tam olarak yararlanmak için ısı eşanjörüne girer. Tahrik başlatılmasının yanı sıra, tüm buharlaşma buhar gerektirmez. Chengdong Tıp Makinesi'nden MVR evaporatör dijital akıllı otomatik kontrol üretimini benimser, otomatik kontrol sistemi Almanya Siemens ekipmanının yüksek güvenilirliğini kullanır. Isıtma verimliliğini artırmak için yüksek verimli ve kaliteli kompresör kullanın, üretim verimliliği geleneksel konsantrasyon ekipmanlarının ötesine geçerken enerji tasarrufu sağlar.

Yaygın olarak Süt, glikoz, organik asit, VC, ksiloz, ilaç, bitki, kimya endüstrisi, çevre koruma, atık geri dönüşümü, kağıt yapımı, buharlaşma ve konsantrasyon gibi tuz yapım endüstrisi, buharlaşma kristalizasyonu, düşük buharlaşma işleminde kullanılabilir vb.

MVR, enerji tasarrufu, yüksek ısıl verim, düşük güç tüketimi, kirlilik içermeyen, ekipman kararlı çalışma, basit çalışma, kompakt yüksek otomasyon ve ekipman gibi daha fazla avantaja sahip olup, küçük bir alanı kaplar ve soğutma sistemini korur. Özellikle buhar ve su kaynağını genişletmek isteyen ancak alan yetersiz olan ve düşük sıcaklıkta buharlaşma durumu için soğutulmuş su ve yoğuşma suyuna ihtiyaç duyan fabrika için geçerlidir, yatırımdan tasarruf sağlayabilir ve iyi enerji tasarrufu etkisi elde edebilirsiniz. Ulusal bilim ve teknoloji projeleri için kilit bir öneridir.

İletişim bilgileri
DU